Domů > Zprávy > Obsah
Jaké jsou důvody pro několik druhů opotřebení v motorových hřídelích
- Jan 10, 2018 -

U motorových hřídelů opotřebení ložiska a opotřebení obložení ložiska problém, tradiční metody, jako je svařování po obrábění, vložka rukávu, kartáčování, stříkání, razítko, šrot, ačkoli tyto metody do určité míry k potřebám výroby, ale nemůže zásadně řešit problém, ale také pohřbena nepřetržitá produkce rizika bezpečnosti, jako je vysoká teplotní deformace, trhliny, loupání a tak dále; přitom pokračování tradiční metody řízení zařízení nepřinese podstatné zlepšení.

1060331522_1036566638.310x310.jpg

Časté: poloha ložiska, ložisková místnost (sedadlo), drážkování drátu a další opotřebení pohybového povrchu a tak dále. Hlavní důvody opotřebení jsou následující:


1. zařízení bylo namontováno, opraveno a namazáno neregulované, předčasně a nebylo na místě, aby způsobilo rychlé opotřebení zařízení.


2. vibrace, tlaková a rázová síla způsobují opotřebení nárazových součástí. Kvůli vysoké pevnosti kovového materiálu není koncese dobrá, takže dlouhotrvající provoz nevyhnutelně způsobí, že se mezeru zvětší, takže nelze vyloučit opotřebení, trhliny a zlomeniny.


3. kvalita výroby není vysoká, tepelné zpracování nesplňuje požadavky na opotřebení a hlava nápravy je vážně poškozená.