Domů > Zprávy > Obsah
Jaké jsou důvody pro několik druhů nošení v motorové hřídeli
- Dec 13, 2017 -

U motorových hřídelů opotřebení ložiska a opotřebení obložení ložiska problém, tradiční metody, jako je svařování po obrábění, vložka rukávu, kartáčování, stříkání, razítko, šrot, ačkoli tyto metody do určité míry k potřebám výroby, ale nemůže zásadně řešit problém, ale také pohřbena nepřetržitá produkce rizika bezpečnosti, jako je vysoká teplotní deformace, praskliny, loupání a tak dále; přitom pokračování tradiční metody řízení zařízení nepřinese podstatné zlepšení.


Časté: poloha ložiska, ložisková místnost (sedadlo), drážkování drátu a další opotřebení pohybového povrchu a tak dále. Hlavní důvody opotřebení jsou následující:


1.přístroje, instalace, údržba, mazání a jiné nestandardní, ne včasné, neuskutečněné a jiné důvody pro rychlé opotřebení zařízení;


2.vibrace, tlak, nárazy a jiné síly způsobují opotřebení opěrných dílů. Vzhledem k vysoké pevnosti kovového materiálu není koncese dobrá, takže dlouhodobá činnost nevyhnutelně způsobí nárůst mezery. Proto nelze vyloučit fenomén opotřebení, trhliny a zlomeniny.


3. Kvalita výroby není vysoká, tepelné zpracování nesplňuje požadavky na opotřebení a hlava nápravy je vážně poškozená.