Domů > Výstava > Obsah
Metoda výběru odšťavňovače
- Oct 16, 2017 -

Metoda nákupu odšťavovače
1. Materiál: upřednostňovaná nerezová ocel 304, odolná proti korozi, snadno čistitelná. Plastové a nerezové oceli mohou být nasávány železným železem, ovocná šťáva je snadno oxidovatelná, snadno se z nich vyskytuje koroze ovocné šťávy, rez a bakterie.
2. Výkon: preferovaný odšťavňovač s vysokým výkonem, doporučuje se použít výkon 800 W a vyšší, čím vyšší je výkon, tím rychlejší je rychlost, tím vyšší je rychlost šťávy a rychlost odšťavovače vyšší než 26 000 ot / min. membrána ovoce buněk, více výživy, lepší chuť.
3. nůž design: nůž síť je snadno se opotřebovává části, současný domácí spotřebiče průmysl zavedl titan pokrytý nožovou síť, výrazně zlepšit tvrdost a životnost nůž sítě. Průměrný průměr nůžové sítě je také důležitým ukazatelem, průměr nůžové sítě může pokračovat v udržování rychlosti šťávy, průměr nůžové sítě je snadné zablokovat šťávu, nemůže být trvalé šťávy.
Šťastný nákup stroje Poznámka:
1, vertikální rám v hostiteli, položil, sestaven na místě.
2, spodní část šťavnaté stroje v dolní části motorového kola tisknout dolů, jeho ruce být jednotné, potvrdit tlak na místě, několikrát, aby zjistili, zda rotace v regálu.
3 do horního krytu a zajistěte bezpečnostní sponu. (Přepněte sponu, prosím, zapněte horní část spony a pak dolů tlak, můžete se spoutat na místě. Demolice právě naopak, otevřete spodní část spony, můžete otevřít bezpečnostní sponu).
4, pokuste se stroj, zjistit, zda je práce normální, například hluk nebo vibrace jsou příliš velké, může být znovu naplněn, šťávy budou další pozici do dobrého účinku.